Yderligere information
Brand | Husqvarna Construction |
---|---|
Produktype | Pladevibrator |
LF 80 L er en hurtigvirkende, fremadgående komprimeringsmaskine, der er ideel til komprimering af tynd til mellemtyk granulær jordbund. Den unikke pladeform og optimeret hastighed muliggør hurtig og nem komprimering med store produktionshastigheder. Det eksklusive, patenterede vibrationsdæmpende håndtag beskytter dig mod skadelige vibrationsniveauer, og det kompakte design med sammenklappeligt håndtag letter transport og opbevaring.
Flere timers effektivt arbejde
Det effektive, patenterede vibrationsdæmpende håndtag mindsker vibrationsniveauet til under 2 m/s², så du kan arbejde i timevis uden at blive træt eller overskride de forskriftsmæssige tærskelgrænseværdier.
Nem håndtering
Løfteøjet, det foldbare håndtag og hjulsættet (ekstraudstyr) letter transporten af komprimeringsmaskinen.
Beskytter brolægningen
Brolægningssættet, der fås som ekstraudstyr og er nemt at montere, beskytter brostenene mod ridser og revner.
18.926,25 kr. inkl. moms
Tilgængelig på restordre
Brand | Husqvarna Construction |
---|---|
Produktype | Pladevibrator |
AS 62 4T B&S er designet til at klippe og mulche højt græs på op til 90 cm og er fremragende på fladt terræn med mange forhindringer, f.eks. i frugtplantager. Takket være frihjulsenheder på begge sider og bevægelige forhjul er Allmäher ekstremt smidig. Ideel til private kunder såvel som til servicevirksomheder og kommuner.
Fjern ukrudt på en mekanisk måde. AS WeedHex fjerner hurtigt og effektivt voksende ukrudt på brostensbelegninger og kantsten.
Husk også at bestille børste:
G07323029 – Stål børste
G07352038 – Poly børste
Slagklipper til skråninger og vanskeligt terræn
Høj arbejdshastighed og perfekt håndtering. AS 701 SM er udstyret med en Briggs & Stratton serie 3-motor med olie- og brændstofpumpe, 344 cc slagvolumen og op til 13 hk, og den kan arbejde i højt græs, tæt vegetation og på skråninger uden risiko for motorskader. Fremdriften sker via en 5-trins gearkasse med bakgear (1,7 km/t), der dækker et hastighedsområde fra 1,1-3,6 km/t. Et permanent låst bagakseldifferentiale giver øget trækkraft og bedre håndtering på skråninger. AS 701 SM vejer kun 196 kg og har en vertikalt placeret motor for at opnå et lavt tyngdepunkt og en afbalanceret vægtfordeling.
Udholdende, stærk og ekstremt robust. AS 900 Enduro er velegnet til græshøjder op til 1,20 m og let krat. Hydrostaten har et stort kølesystem, der sikrer vedvarende, professionel brug. En meget solid ramme garanterer lang levetid.
LINKS
ÅBNINGSTIDER
Mandag 7.30 – 16.30
Tirsdag 7.30 – 16.30
Onsdag 7.30 – 16.30
Torsdag 7.30 – 16.30
Fredag 7.30 – 15.30
Lørdag Lukket
Søndage i marts, april, maj 10.00 – 14.00
Tlf. åben 8.00 – 12.00 & 13.00 – 15.00
Tlf. lukket i weekenden
MEDLEM AF:
Har du spørgsmål eller ønsker et tilbud?
Vi står altid klar til at hjælpe dig med spørgsmål om vores produkter eller give dig et skræddersyet tilbud. Du er meget velkommen til at kontakte os direkte på vores kontaktformular nedenfor.
Vi træffes også på tlf . 75565166 eller mail@imadsen.dk