Kombitilbehør til Husqvarna LK-batteri og benzindrevne kombitrimmere undtagen 535LK. Designet til mere sikker og effektiv ukrudtsbekæmpelse og græskantning langs fortove og på grusstier, hvor en almindelig trimmer skaber risiko for at stenkast. Den robuste og holdbare udskiftningsklinge arbejder frem og tilbage for at skære ukrudtet som en saks, svarende til en hækkeklipper
4.199,00 kr. inkl. moms
Restordre
Tilgængelig på restordre
STIHL FSS-KM buskrydderen med en klippecirkel på 450 mm og STIHL AutoCut C 26-2 klippehovedet er særdeles velegnet til professionel pleje af grønne områder, have- og landskabsvedligeholdelse eller krævende privat klippearbejde. Det omfatter fx rydningsarbejde på mure, hegn, hække og vejkanter samt større slåarbejde i svært tilgængeligt terræn eller på skråninger.
Som ekstraudstyr kan du også bruge STIHL FSS-KM buskrydderen med AutoCut 27-2 klippehovedet, der fås som tilbehør, som gør buskrydderen i stand til at slå forskellige typer græs effektivt. Den store klippecirkel på 450 mm bidrager også til større effektivitet og hurtig arbejdsgang. Det beskyttende skjold over de roterende gevind øger sikkerheden, da det beskytter mod flyvende sten og plantedele. Det praktiske STIHL KombiSystem gør det hurtigt og nemt at installere eller udskifte KombiTool.
STIHL FSS-KM buskrydderen er kompatibel med følgende STIHL Kombimotorer:
STIHL KMA 200 R batterikombimotor
STIHL KM 131 R benzinkombimotor
Forlænger til Husqvarna Kombisystem 110iL
Har du spørgsmål eller ønsker et tilbud?
Vi står altid klar til at hjælpe dig med spørgsmål om vores produkter eller give dig et skræddersyet tilbud. Du er meget velkommen til at kontakte os direkte på vores kontaktformular nedenfor.
Vi træffes også på tlf . 75565166 eller mail@imadsen.dk